Rasy

Przy poszczególnych rasach jest informacja jaki procent populacji wszystkich ras ma ta konkretna.

Człowiek – 47%

Ludzie rozprzestrzenili się po praktycznie całym kontynencie, więc można ich spotkać prawie w każdym miejscu gdzie jest cywilizacja.

Krasnolud – 16%

Mało który starzec może się pochwalić, że był w stanie spotkać krasnoluda więcej niż kilka razy w życiu. Przedstawiciele tej rasy będąc zbyt dumnymi by akceptować zwierzchność członków innych ras bardzo rzadko opuszczają bramy swoich miast. Ogromna większość krasnoludów przebywających na powierzchni to kupcy, reszta to zwykle włóczędzy lub podróżnicy, którzy nigdy nie wracają do domu.

Elfy – 13%

Około 240 lat temu elfy pobudowały statki w portach na całym kontynencie i odpłynęły bez pożegnania. Nieliczni którym udało się ich zapytać dowiedzieli się jedynie, że powodem ich podróży jest fakt, że “nadchodzą złe czasy” – miesiąc później nadeszła Plaga.
Wróciły kilka miesięcy temu by “pożegnać jednego z władców”, który dokładnie miesiąc po ich powrocie zmarł. Obecnie przywódca elfów ubiega się o władzę po zmarłym.

Półelfy – 2%

Większość z nich zniknęła wraz z elfim rodzicem, część pozostała. Ci, którzy nigdy nie odpłynęli mają bardzo mało wspólnego z tymi elfami, które obecnie się pojawiły. Jeśli ktoś z was zdecyduje się zagrać półelfem musi podjąć decyzję czy wyjechał czy nie.

Półorki – mniej niż 1%

Generalnie jest ich bardzo mało, pewnie mniej niż tysiąc na całym świecie. Orki objęły pewien obszar w jednym z królestw za zgodą jego władcy pod warunkiem nie mieszania się w sprawy pełnoprawnego władcy. Nie zdarza się, żeby było możliwe spotkać orka na ulicy, dlatego rzadkie są sytuacje gdy ork i człowiek płodzą potomstwo.

Niziołki – 10%

Zamieszkują puszczę jednego z królestw, ale na znacznie bardziej luźnych warunkach niż orki, stąd nie jest zbyt dużym problemem spotkać niziołka gdziekolwiek.

Gnomy – 12%

Kupiły ziemię w jednym z królestw gdzie utworzyły swoje księstwo. Liczebnie podobnie do niziołków.

Rasy

Zbawca rakshy